5 maart 2020
Clubavond
Avond/nacht/lightpainting
Dit keer stond de avond in het teken van het bespreken van foto’s met het thema: Lightpainting / avond- en nachtfotografie.
Fotograferen in het donker, het ‘vangen’ van licht wanneer er weinig omgevingslicht is. Niet voor iedereen even gemakkelijk. Waar de één het een uitdaging vindt om een straatbeeld in de avond zo mooi en helder mogelijk weer te geven, vermijdt de ander fotograferen bij weinig licht zo veel mogelijk.
Marleen had foto’s bij zich van Station Snijdelwijk op een winterse en zoals ze zelf omschreef, dampige avond. Ze had daarvoor haar statief op het spoor gezet (‘Alles voor de foto’). De foto gaf een dromerige sfeer van een desolaat perron weer. En juist die ene vrouw in het wachthokje benadrukte de stilte, eenzaamheid bijna.. Ook fotografeerde zij de Boskoopse hefbrug, genomen over het water. Op een windstille, goed donkere avond is de weerspiegeling van de brug met de verlichting en de verlichtte woningen langs de kade prachtig te vangen in een foto.
Het bekijken van elkaars foto’s heeft ook ten doel te leren van elkaar. Zo riep de foto van de hefbrug de vraag of deze mét torens in portraitstand het mooist is, of dat juist het benadrukken van de breedte, in landscape, de foto meer recht zou doen. En zoals zo vaak: ‘zoveel leden, zoveel meningen’.
Er was een aantal foto’s van de lightpaintingactiviteit op de clubavond in februari. Niet alle pogingen waren even goed geslaagd, maar de deelnemers hadden er plezier in gehad en zijn uitgedaagd er beter in te worden, de creativiteit is geprikkeld.
Wilma en Linda zijn op een winterse avond het Bentwoud in gegaan en hebben op een donkere parkeerplaats hun camera’s op statief gezet en zijn met model Debbie (die ook al eens model zat op een eerdere clubavond) aan de slag gegaan met lightpainting. Dit heeft leuke foto’s opgeleverd.
Na een koffiepauze werd de avond voortgezet met een uitleg (via een Youtubefilmpje) over het bewerken van foto’s. Veel leden willen daar meer van leren, maar er zijn diverse fotobewerkingsprogramma’s in gebruik, wat het lastig maakt een uitleg te geven die voor allen geschikt is.
Linda.